رازهای پخت یک قورمه‌سبزی بی‌نظیر

 رازهای پخت یک قورمه‌سبزی بی‌نظیر 

رازهای پخت یک قورمه‌سبزی بی‌نظیر

زمان، کلید خوشمزگی قورمه سبزی

خورش قورمه سبزی از جمله غذاهای اصیل و دوست‌داشتنی ایران است. با این‌حال، راز موفقیت در آماده کردن این خورش در زمان آن است. اگر قصد دارید یک قورمه سبزی عالی و مجلسی به میهمانانتان عرضه کنید، حتما باید به آن حداقل ۵ ساعت زمان بدهید. حتی اگر قصد دارید غذا را برای ناهار بپزید، می‌توانید آماده‌سازی‌ها را از شب قبل شروع کنید. غذاهای سنتی ایران، به خصوص قورمه سبزی، نیازمند زمان کافی برای پخت هستند. 

آب جوش، نقطه‌ی تحول طعم خورش

یکی از اسرار برجسته در پخت قورمه سبزی، استفاده از آب جوش است. این آب باعث می‌شود که خورشتتان مزه‌دارتر و خوشمزه‌تر باشد. پیشنهاد ما استفاده از آب جوشیده و داغ در مراحل مختلف پخت، به ویژه وقتی که میزان آب خورش کم می‌شود، است.

سبزی تازه، افزونه‌ی طعم طبیعی

قورمه سبزی با سبزی‌های تازه یک تجربه ی متفاوت به همراه دارد. اگر می‌خواهید طعمی بی‌نظیر و استثنایی داشته باشید، حتما از سبزی‌های تازه استفاده کنید. البته سبزی‌های فریزری یا خشک هم می‌توانند انتخاب مناسبی باشند، ولی مزه‌ی سبزی تازه چیز دیگری است.

روش قدیمی برای جمع کردن روغن

اگر می‌خواهید خورشت قورمه‌سبزی شما کم‌چرب و سالم‌تر باشد، می‌توانید از یک ترفند قدیمی استفاده کنید: در پایان پخت، دو تکه یخ را به آن اضافه کنید. این کار به خورش یک شوک می‌دهد و باعث خروج چربی آن می‌شود. می توانید روغن را بردارید و دور بریزید یا برای تزیین غذا استفاده کنید.

استفاده از لیمو عمانی به درستی

لیمو عمانی اگر به درستی استفاده نشود می‌تواند طعم تلخ به غذا بدهد. برای حفظ طعم ترش و خوشمزه، حتما دانه‌های لیمو را جدا کرده و آن را در آخرین مراحل پخت به خورش اضافه کنید.

عصاره قلم گوساله، سریع‌ترین راه برای خوشمزگی

استفاده از عصاره قلم گوساله یا آب گوشت، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش طعم خورشت است. این عصاره را می‌توانید با قرار دادن قلم در آب جوش تهیه و در غذاهای مختلف استفاده کنید.

زودپز، انتخاب مناسب نیست

برخی از آشپزها به خاطر فشار زمانی به استفاده از زودپز متوسل می‌شوند، ولی اگر می‌خواهید خورشی کامل و خوشمزه داشته باشید، بهتر است از قابلمه‌ی معمولی و با زمان کافی استفاده کنید. 

منبع : نکته چی

نظرات